„ABC kompetencji międzykulturowych„
zapraszamy nauczycieli akademickich, którzy są pracownikami dydaktycznymi lub badawczo-dydaktycznymi zatrudnionymi na Uniwersytecie Wrocławskim na szkolenie „ABC kompetencji międzykulturowych„, które realizowane będzie w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego na lata 2018-2022″.
To ważny temat, dlatego gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału!
W szkoleniu mogą wziąć udział pracownicy, którzy są nauczycielami akademickim w rozumieniu art. 113 Prawa o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, i zadeklarują, że po zakończeniu udziału we wsparciu, w trakcie semestru letniego wykorzystają zdobyte w projekcie wiedzę i kompetencje dydaktyczne prowadząc zajęcia ze studentami.
Termin najbliższego dwudniowego szkolenia: 12-13.12.2022.
Szkolenie będzie trwało 16 godzin lekcyjnych (dwa dni po 8 godzin) i odbędzie się stacjonarnie. Grupa liczyć będzie 30 osób.
Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:
- modelowanie pracy – LLL (Long Life Learning) i WLB (Work Life Balance),
Dzień 1:
- wprowadzenie do tematyki różnic kulturowych,
- ćwiczenia międzykulturowe,
- szok kulturowy i incydenty krytyczne,
- komunikacja międzykulturowa i różnice kulturowe mające wpływ na współpracę.
Dzień 2:
- kompetencje międzykulturowe,
- integracja, asymilacja, marginalizacja, separacja, integracja, inkluzja, wielokulturowość, międzykulturowość,
- przykłady dobrych praktyk i polityk integracji,
- stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja,
- samoświadomość kultury,
- najczęstsze wyzwania i sposoby rozwiązywania konfliktów.
Szkolenie prowadzi współpracująca z UWr ekspertka, pani MANUELA PLIŻGA-JONARSKA, założycielka firmy The Talk Box, która specjalizuje się w rozwijaniu kompetencji międzykulturowych pracowników oraz w rozwiązywaniu konfliktów międzykulturowych w zespołach i otoczeniu społecznym.
Rekrutacja na pierwszy termin (8 grudnia 2022) rozpoczyna się od momentu otrzymania tej wiadomości. Zakończenie rekrutacji 01.12.2022r. godzina 12:00.
Kryteria rekrutacji:
- kryterium kwalifikujące (spełnia/nie spełnia):
Czy jest Pani/Pan pracownikiem: dydaktycznym, badawczo-dydaktycznym?
Czy deklaruje Pani/Pan, że zdobyte podczas szkolenia wiedzę i kompetencje wykorzysta Pani/Pan prowadząc zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim 2022/2023?
TAK = 1 pkt /NIE = 0 pkt
- kryterium punktowe:
Czy zna Pani/Pan definicję inkluzji? TAK = 0 pkt /NIE = 1 pkt
Czy zna Pani/Pan teorie różnic kulturowych wg. Hofstede, Trompenaars, Lewis, Meyer? TAK = 0 pkt /NIE = 1 pkt
Czy zna Pani/Pan różnice pomiędzy pojęciami wielokulturowość i międzykulturowość? TAK = 0 pkt/ NIE = 1 pkt
W razie przyznania kandydatom jednakowej liczby punktów przy ustalaniu listy uczestników będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.
Udział w szkoleniu jest dobrowolny i bezpłatny.
W razie przyznania kandydatom jednakowej liczby punktów przy ustalaniu listy uczestników będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.
Proszę o zapoznanie się z Regulaminem.
Każda osoba, która weźmie udział w szkoleniu będzie zobowiązana do podpisania oświadczenia, że dobrowolnie bierze udział we wsparciu. Wiąże się to również z koniecznością wypełnienia formularzy z danymi osobowymi, których wzory można znaleźć w Regulaminie Rekrutacji.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego na lata 2018-2022″, jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa III, Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5. Kompleksowe zarządzanie szkół wyższych.