Strona główna » Otwarty konkurs ERC Advanced Grant 2024
Biblioteka

Otwarty konkurs ERC Advanced Grant 2024

kobieta

Konkurs ERC Advanced Grant.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) otworzyła kolejny nabór wniosków w ramach konkursu ERC Advanced Grant.

Konkurs trwa do 29 sierpnia 2024 r. do godz. 17:00 (CET).

ERC Advanced Grant jest przeznaczony dla naukowców, którzy są już uznanymi liderami w swoich dziedzinach badawczych, posiadającymi udokumentowane osiągnięcia naukowe. Maksymalna kwota dofinansowania dla projektu wynosi 2,5 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 3,5 mln euro) dla projektów trwających do 5 lat.

ERC zdjęcie

Ważna informacja dla wnioskodawców!

ERC Advanced Grants 2024 będą finansowane na zasadach lump sum (kwoty ryczałtowej). Środki będą wypłacane na podstawie zrealizowanych działań w projekcie, niezależnie od rzeczywiście poniesionych kosztów czy sukcesu badawczego. Nowy sposób finansowania nie będzie miał wpływu na istniejącą dotychczas możliwość przeniesienia grantu do innej jednostki.

Dokumenty konkursowe, w tym Poradnik dla wnioskodawców, są dostępne na stronie konkursu.

Budżet projektu może dochodzić do 2,5 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 3,5 mln euro; szczegóły w Programie Pracy). Można z niego pokryć następujące wydatki:

  • Koszty osobowe, czyli wynagrodzenie osób pracujących w projekcie, także doktorantów, studentów, personelu technicznego itp., zgodnie z umową o pracę na czas nieokreślony lub określony, na cały etat albo część etatu. Obowiązują stawki stosowane w danym kraju i instytucji.
  • Zakupy aparatury i usług. W przypadku aparatury chodzi o koszty amortyzacji zgodnie z zasadami stosowanymi w danej instytucji.
  • Szkolenia.
  • Można sfinansować szkolenia np. doktorantów, jak i przeszkolenie zarówno obsługi technicznej, jak i przyszłych użytkowników aparatury.
  • Wyjazdy. Finansować można koszty podróży i pobytu lidera, i członków zespołu, także udział w konferencjach, w tym wpisowe.
  • Podwykonawstwo, czyli zlecenia zewnętrzne (subcontracting). W zasadzie projekt powinien być wykonany siłami instytucji goszczącej. Zlecenia zewnętrzne mogą dotyczyć jedynie ograniczonej części projektu, a konieczność skorzystania z nich musi zostać uzasadniona w opisie projektu.
  • Publikacja i rozpowszechnianie wyników badań, w tym zgodnie z zasadami Open Access.
  • Koszty pośrednie wynoszą do 25% kosztów bezpośrednich, bez podwykonawstwa.

Kontakt:

Zespół Projektów Zagranicznych, Biuro Projektów

tel. +48 71 375 27 08; 71 375 27 74

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Fundusze Europejskie, Wiedza Edukacja Rozwój
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny
NEWSLETTER